budownictwo
budownictwo

Domy energooszczędne - Koszalin

To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego. Domy energooszczędne nie bez powodu nieustannie zyskują na popularności. Zużywają bowiem o 25-50% mniej energii. Warto zatem pomyśleć o tym już na etapie projektowania i budowy budynku. Oferujemy to naszym klientom, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia również na etapie doboru instalacji, budowy czy montażu różnorodnych instalacji. Działamy kompleksowo, a koszty związane z inwestycją mogą dość szybko się zwrócić, co będzie to widoczne na rachunkach za prąd, ogrzewanie, ciepłą wodę czy chłodzenie budynku.

Już na etapie projektowania warto wziąć pod uwagę zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na gruncie lub dachu czy poprowadzenie niezbędnego okablowania. Nasi eksperci pomogą ze wszystkim, wspomogą również remont w już istniejących domach, stawiając na jak najmniejszą ingerencję w istniejącą bryłę, proponując folie grzewcze na podczerwień.

Domy przystępne cenowo

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa domu to inwestycja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Właśnie dlatego chcemy zaproponować budynek przystępny cenowo w budowie, a przede wszystkim tani w codziennym utrzymaniu. Jego cena zaczyna się już od 2800 zł netto za mkw., gdzie koszt ogrzewania zimą nie przekracza kilkudziesięciu złotych.

Już dziś warto się z nami skontaktować. Wspieramy naszych klientów w wyborze projektu, materiałów budowlanych czy najlepszych rozwiązań technologicznych. Jesteśmy na bieżąco z nowościami, jakie pojawiają się na polskim oraz zagranicznym rynku. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

plan pokój mały
plan pokój średni
plan pokój duży

Konstrukcja budynku:
Ściany dwuwarstwowe z bloczków gazobetonowych odmiany 700 ocieplone, fundamenty wylewane ciągłe, więźba dachowa drewniana ciesielska z deskownic prefabrykowanych. Ocieplenie 20 cm styropian EPS.

Instalacje w budynku:
Budynek podłączony za pomocą przyłączy do następujących mediów: energia elektryczna – przyłącze kablowe, woda – z sieci wodociągowej, kanalizacja do ogólnospławnej sieci kanalizacji sanitarnej. W budynku przewiduje się następujące instalacje wewnętrzne: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, ogrzewanie elektryczne podłogowe/sufitowe. Instalacja ciepłej wody użytkowej – zasilanie zasobnika c.w.u elektryczne.

Wentylacja.
Budownictwo niskoenergetyczne wprowadza szczelne okna i drzwi, likwiduje wszelkie drogi niekontrolowanego przedostawania się powietrza przez obudowę budynku, izolacja ścian zabezpiecza je przed przewiewaniem i uniemożliwia parze wodnej opuszczenie budynku.
Wymogiem budownictwa niskoenergetycznego jest wentylacja mechaniczna z wysokosprawnym odzyskiem ciepła (rekuperacja). Oferujemy rekuperację rozproszoną jak również zintegrowaną.
Oferujemy również domy modułowe prefabrykowane renomowanych producentów Mabudo, Solcraft czy Wolf Haus.

Zapraszamy do kontaktu z nami.