Domy, budownictwo energooszczędne

Budownictwo energooszczędne.

Aktualnie w Polsce wskaźnik zapotrzebowania ciepła na ogrzewanie budynku mieszkalnego wybudowanego zgodnie z aktualnymi przepisami budowlanymi wynosi, w zależności od kształtu i wielkości budynku, około 65-125 kilowatogodzin na metr kwadratowy (kWh/m²) powierzchni użytkowej na rok.
Budynek energooszczędny powinien zużywać o 25-50% mniej energii niż budynek spełniający wymagania aktualnych przepisów, czyli powinien na cele ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody zużywać nie więcej niż 50-80 kWh/m² na rok.

Dom bez rachunków to dom zero- lub plus-energetyczny, oznacza to, że ilość energii ze źródeł odnawialnych, wyprodukowana w ciągu roku w budynku przez, np. instalację fotowoltaiczną przekracza ilość energii zużytej w tym czasie na ogrzewanie, wentylację, przygotowanie ciepłej wody czy oświetlenie.

Prawidłowo zaprojektowany budynek redukuje koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia budynku i prądu poniżej 50 zł/miesiąc (koszty opłaty stałej wynikające z systemu opustu i przyłączenia do sieci elektrycznej).

Zamontowana na dachu instalacja fotowoltaiczna pozwala na zbilansowanie rocznego zużycia energii ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia i energii elektrycznej zużywanej w ciągu roku. Warto też uwzględnić miejsce na dachu lub gruncie na instalację fotowoltaiczną przeznaczoną do produkcji energii do samochodu elektrycznego i przeprowadzić okablowanie do przyszłej rozbudowy instalacji.

Nasza oferta.

Chcemy Państwu zaproponować dom przystępny cenowo w budowie, ale przede wszystkim tani w utrzymaniu. Dom, którego cena za metr kwadratowy zaczyna się od 2 800,00 złotych netto (w tym stan deweloperski plus ogrzewanie folią sufitową lub podłogową Redsnake i instalacja fotowoltaiczna 6 kW na dachu, cena nie zawiera kosztu działki budowlanej), a koszt ogrzewania w najzimniejsze miesiące nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych.
Nasza koncepcja opiera się o niskie zużycie energii do ogrzewania domu, dzięki dobrej izolacji oraz rekuperacji. Dzięki temu możemy zastosować ogrzewanie elektryczne, pozornie drogie w użytkowaniu, ale niski koszt montażu w porównaniu z ogrzewaniem gazowym (brak komina, kotła gazowego, pomp, rur czy grzejników) pozwala wyposażyć dom w panele fotowoltaiczne mogące wyprodukować energię wystarczającą do ogrzania domu przez cały rok.

Oferujemy Państwu nasze doświadczenie i zaangażowanie w budowę Waszego domu. Pragniemy pomóc Wam w wyborze projektu, a także jego dopasowaniu do konkretnych potrzeb. Doradzimy w wyborze materiałów budowlanych i rozwiązań technologicznych. Idziemy z duchem czasu ponieważ Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (DzUrz L 153 z 18.6.2010, s. 13–35) określa, że wszystkie domy projektowane i wznoszone od stycznia 2021 mają być zeroenergetyczne.

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie budowy:
– wybór projektu oraz dopasowanie go do Państwa oczekiwań przez naszego architekta
– uzyskanie pozwolenia na budowę i podłączenie mediów
– obsługę geodezyjną oraz nadzór budowlany
– sprawdzone materiały budowlane znanych producentów
– doświadczona grupa pracowników, z którymi zrealizowaliśmy już wiele obiektów
– stały kontakt z klientem na każdym etapie budowy
– nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania domu

Przedstawiamy trzy propozycje małego, parterowego domu, tylko największy z nich przedstawiamy z garażem, wszystkie mogą być wykonany z garażem lub bez, w zależności od Państwa decyzji.

Konstrukcja budynku:
Ściany dwuwarstwowe z bloczków gazobetonowych odmiany 700 ocieplone, fundamenty wylewane ciągłe, więźba dachowa drewniana ciesielska z deskownic prefabrykowanych. Ocieplenie 20 cm styropian EPS.

Instalacje w budynku:
Budynek podłączony za pomocą przyłączy do następujących mediów: energia elektryczna – przyłącze kablowe, woda – z sieci wodociągowej, kanalizacja do ogólnospławnej sieci kanalizacji sanitarnej. W budynku przewiduje się następujące instalacje wewnętrzne: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, ogrzewanie elektryczne podłogowe/sufitowe. Instalacja ciepłej wody użytkowej – zasilanie zasobnika c.w.u elektryczne.

Wentylacja.
Budownictwo niskoenergetyczne wprowadza szczelne okna i drzwi, likwiduje wszelkie drogi niekontrolowanego przedostawania się powietrza przez obudowę budynku, izolacja ścian zabezpiecza je przed przewiewaniem i uniemożliwia parze wodnej opuszczenie budynku.
Wymogiem budownictwa niskoenergetycznego jest wentylacja mechaniczna z wysokosprawnym odzyskiem ciepła (rekuperacja). Oferujemy rekuperację rozproszoną jak również zintegrowaną.
Oferujemy również domy modułowe prefabrykowane renomowanych producentów Mabudo, Solcraft czy Wolf Haus.

Zapraszamy do kontaktu z nami.