folie grzewcze
Folie grzewcze 11
Folie grzewcze 10

Folie grzewcze na podczerwień

Tanie ogrzewanie mieszkania, domu czy firmy jest możliwe. Folie grzewcze na podczerwień nieustannie zyskują na popularności w naszym kraju. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwalają na grzanie pomieszczeń nawet zupełnie za darmo. W naszej ofercie posiadamy systemy grzewcze Red Snake, które są gwarancją najwyższej jakości. Charakteryzują się niezawodnością i są w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Nasze systemy to bardzo cienkie folie (0,4 mm), których elementem grzejnym jest tkanina, składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Maty mogą być z powodzeniem używane jako podstawowe lub dodatkowe źródło ciepła w każdym domu czy mieszkaniu. Co ważne, ich montaż nie jest skomplikowany i zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu remont można znacznie skrócić. System może być z powodzeniem wykorzystywany w nowopowstających domach, jak i już istniejących.

Maty grzewcze na podczerwień

Oferowane przez nas maty grzewcze na podczerwień są chętnie wykorzystywane w każdym pomieszczeniu, a więc nie tylko w łazience, kuchni czy korytarzu, ale także w salonie czy sypialni. Ustawienie oczekiwanej temperatury jest szybkie i intuicyjne, dzięki komfortowym i designerskim panelom sterującym, które również można znaleźć w naszej ofercie. Dużym atutem naszych mat jest jednak przede wszystkim ich bezawaryjność. Do folii doprowadzono zasilanie w sposób bezpośredni, dzięki czemu można wyeliminować wszelkiego rodzaju elementy hydrauliczne, pompy czy części ruchome. System jest objęty aż 25-letnią gwarancją, co jest najlepszym potwierdzeniem jego wysokiej jakości.

Co promienie mogą zdziałać dla naszego ciała?
Promienie podczerwone penetrują nasze ciało od wewnątrz nagrzewając je. Ciepło rozprzestrzenia się na zewnątrz przez przewodzenie w kościach oraz płynach ustrojowych. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, działanie tego ciepła ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Promieniowanie podczerwone jest „energią życia”, stanowiąc niewidoczną dla ludzkiego oka część światła widzialnego. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek i wielu innych gruczołów, obniża napięcie mięśni.

 

Folie grzewcze 9

Czym jest system grzewczy Red Snake?
System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Folie grzewcze 7

Budowa folii grzewczej Red Snake
System ogrzewania podczerwienią Red Snake, zbudowany jest z cienkich warstw, które w połączeniu ze sobą, tworzą niezwykle wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne folię grzewczą. Elementem grzewczym, jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią. Całość pokryta jest kilkoma warstwami tworzyw sztucznych, co zapobiega dostawaniu się wilgoci, a elektrody miedziane nie ulegają utlenianiu. Nie występuje żadne spalanie, a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru, czy eksplozji. System grzewczy Red Snake, dzięki zastosowaniu efektu podczerwieni, nie powoduje unoszenia się kurzu, nie wydziela żadnych dźwięków czy wibracji – działanie ogrzewania podczerwienią jest ciche i czyste. Konstrukcja ogrzewania podczerwienią Red Snake, sprawia iż jest to system bezobsługowy, bez potrzeby konserwacji i serwisów. Brak elementów ruchomych zapewnia wieloletnią żywotność tego systemu.

Folie grzewcze 5

Schematy ułożenia folii grzewczej

Folie grzewcze 3
Folie grzewcze 3
Folie grzewcze 2
Folie grzewcze 1
Folie grzewcze

DLACZEGO WARTO?
NASZE SYSTEMY SĄ BEZAWARYJNE
System grzewczy Red Snake to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co potwierdzamy 25-letnią gwarancją. 

25lat

PODSUMOWANIE KORZYŚCI

OSZCZĘDNOŚĆ
Tańszy o 15.000 – 30.000 zł niż inne systemy,
Koszt użytkowania podobny do gazowego i do 50% mniejszy niż w klasycznych systemach elektrycznych,
W połączeniu z energią ze słońca można ogrzewać się bezkosztowo

ZDROWIE
Przy dobrej wentylacji eliminuje możliwość wykwitu grzybów i pleśni.
Podczerwień zwana “energią życia” pozytywnie wpływa na działanie organizmu (podczerwień a zdrowie).
System przyjazny alergikom, zapobiega unoszeniu się kurzu.

KOMFORT
Bardzo krótki czas nagrzewu.
Łatwość sterowania temperaturą i czasem grzania w każdym pomieszczeniu, także przez smartfona.
Nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.
Szybki i czysty montaż.

logo_rs