Folie i maty grzewcze na podczerwień

Budujesz lub remontujesz dom?

1. Ogrzewaj go za 0 złotych. Projektanci Red Snake potrafią tak dobrać system grzewczy i oraz moc paneli fotowoltaicznych, że Twoje rachunki będą bliskie zera. Prześlij do nas swój projekt i sprawdź jak niewiele zainwestujesz w porównaniu do innych systemów grzewczych. (hubert.witowski@redsnake.pl)

2. System grzewczy Red Snake wykorzystuje energię produkowaną latem i zmagazynowaną w sieci. Darmowe Ogrzewanie Słoneczne (DOS) to przyszłość, która możliwa jest już dziś.

3. Zaproś słońce do swojego domu.
Elementem grzewczym systemu jest nanotechnologiczne cudo – folia grzewcza Red Snake, która ogrzewa pomieszczenia w najzdrowszy znany sposób, czyli podczerwienią. Żywotność folii, podobnie jak pozostałej instalacji elektrycznej jest liczona w dziesiątkach lat.

4. Zatrudnij słońce na pełen etat.
Odpowiednio dobrana przez naszych inżynierów instalacja fotowoltaiczna zapewni wystarczającą ilość energii na potrzeby grzewcze, a jeżeli wielkość dachu pozwoli, zaspokoi wszystkie potrzeby energetyczne domu.

PODCZERWIEŃ – ENERGIA ŻYCIA

Podczerwień – nazywana energią życia – wykorzystywana jest w lecznictwie. Leczymy się podczerwienią nawet nieświadomie, gdy przykładamy dłoń na bolące miejsce, czy zasłaniając zmęczone oczy. Leczenie dłońmi, które emitują właśnie promienie podczerwone, jest stosowane od wieków przez indyjskich joginów. Pozytywny wpływ promieniowania podczerwonego był szeroko wykorzystywany przez chińską medycynę naturalną. Jej dobroczynne właściwości znano już 3000 lat temu w Chinach, dokąd sięga tradycja leczenia dłońmi.

Co promienie mogą zdziałać dla naszego ciała?
Promienie podczerwone penetrują nasze ciało od wewnątrz nagrzewając je. Ciepło rozprzestrzenia się na zewnątrz przez przewodzenie w kościach oraz płynach ustrojowych. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, działanie tego ciepła ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Promieniowanie podczerwone jest „energią życia”, stanowiąc niewidoczną dla ludzkiego oka część światła widzialnego. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek i wielu innych gruczołów, obniża napięcie mięśni.

 

Czym jest system grzewczy Red Snake?
System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Budowa folii grzewczej Red Snake
System ogrzewania podczerwienią Red Snake, zbudowany jest z cienkich warstw, które w połączeniu ze sobą, tworzą niezwykle wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne folię grzewczą. Elementem grzewczym, jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią. Całość pokryta jest kilkoma warstwami tworzyw sztucznych, co zapobiega dostawaniu się wilgoci, a elektrody miedziane nie ulegają utlenianiu. Nie występuje żadne spalanie, a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru, czy eksplozji. System grzewczy Red Snake, dzięki zastosowaniu efektu podczerwieni, nie powoduje unoszenia się kurzu, nie wydziela żadnych dźwięków czy wibracji – działanie ogrzewania podczerwienią jest ciche i czyste. Konstrukcja ogrzewania podczerwienią Red Snake, sprawia iż jest to system bezobsługowy, bez potrzeby konserwacji i serwisów. Brak elementów ruchomych zapewnia wieloletnią żywotność tego systemu.

Schematy ułożenia folii grzewczej

DLACZEGO WARTO?
NASZE SYSTEMY SĄ BEZAWARYJNE
System grzewczy Red Snake to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co potwierdzamy 25-letnią gwarancją. 

PODSUMOWANIE KORZYŚCI

OSZCZĘDNOŚĆ
Tańszy o 15.000 – 30.000 zł niż inne systemy,
Koszt użytkowania podobny do gazowego i do 50% mniejszy niż w klasycznych systemach elektrycznych,
W połączeniu z energią ze słońca można ogrzewać się bezkosztowo

ZDROWIE
Przy dobrej wentylacji eliminuje możliwość wykwitu grzybów i pleśni.
Podczerwień zwana “energią życia” pozytywnie wpływa na działanie organizmu (podczerwień a zdrowie).
System przyjazny alergikom, zapobiega unoszeniu się kurzu.

KOMFORT
Bardzo krótki czas nagrzewu.
Łatwość sterowania temperaturą i czasem grzania w każdym pomieszczeniu, także przez smartfona.
Nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.
Szybki i czysty montaż.