Panele fotowoltaiczne

instalacja fotowoltaiczna, TAK, to się opłaca !
Osiągalna rentowność może sięgnąć nawet 13% w skali roku.

4 panele o mocy 280W każdy4 panele o mocy 280W każdy
Roczna produkcja prądu1120 W x 1000 godzin = 1120 kWh
Cena zakupu energii z sieci 0,70 zł
Koszt PROSUMENTA – opust20%
Cena energii po opuście0,7 – 20% = 0,56 zł
Wartość wyprodukowanej energii el.1120 kWh x 0,56 zł = 627,20 zł
Koszt zakupu instalacji za 1 kW z montażem4800 zł brutto
RENTOWNOŚĆ627,2 / 4800

13,1 %
Instalacja zwraca się po 8 latach

Niedoceniane źródło energii elektrycznej

Panele, ogniwa i baterie słoneczne to elementy, w których następuje przemiana (konwersja) energii promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną.

Jedną z zalet prądu wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne jest niski wpływ na środowisko naturalne. Są one uważane za systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, tak jak elektrownie wiatrowe czy wodne, wykorzystujące jedynie siły natury, których możemy mieć pewność, że nie zabraknie.

Energia odnawialna pochodzić może z różnych źródeł. Najczęściej w przydomowej produkcji używa się jednak ogniw fotowoltaicznych lub rzadziej, elektrowni wiatrowych. Ze względu na brak możliwości wyczerpania się zasobów, jest to technologia przyszłościowa, projektowana do działania przez długie lata.

Przydomowa technologia przyszłości już w Koszalinie

Dobrze zaprojektowana instalacja PV może zaspokoić potrzeby energetyczne przeciętnej polskiej rodziny w okolicach Koszalina, gdzie działamy oraz każdej innej lokalizacji. Prąd ten z powodzeniem pozwoli działać domowym urządzeniom: pralce, lodówce, telewizorowi, komputerowi, suszarce czy żelazku. Dostarczy energię do oświetlenia, a nawet do ogrzania domu zimą.

Produkcja energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych jest uzależniona od ilości promieniowania słonecznego docierającego do ziemi. Jego natężenie przypadające na 1 m² płaszczyzny poziomej waha się w Polsce pomiędzy 950 – 1150 kWh/m2 w zależności od lokalizacji. Koszalin znajduje się w środku tej skali.

Czy odnawialne źródła są opłacalne?

Produkcja prądu w ramach domowych instalacji fotowoltaicznych nie wymaga prowadzenia działalności gospodarczej, koncesji ani innych uciążliwych i kosztownych formalności. Po wykonaniu usługi montażu przez doświadczoną w tym temacie firmę należy tylko złożyć wniosek o zmianę licznika na dwukierunkowy, czyli taki który będzie liczył wyprodukowaną oraz zużytą przez nas energię. Koszt tej wymiany pokrywa zakład energetyczny.

W naszej przydomowej elektrowni zawsze pojawia się problem nadprodukcji energii w okresie letnim a niedoboru w okresie zimowym. Dlatego został stworzony program „Prosument”. Termin ten powstał z połączenia słów PROducent i konSUMENT. Część energii, której nie zużyjemy, na bieżąco przekazujemy do zakładu energetycznego, który magazynuje i przechowuje ją dla nas. Na wykorzystanie zmagazynowanego prądu mamy 365 dni od wprowadzenia go do sieci.

Jak przygotować dom pod nową instalację?

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga zmian w konstrukcji domu. Do jej montażu nie jest na ogół potrzebne dodatkowe wzmacnianie dachów, standardowo projektowanych na obciążenia dużo wyższe niż te, które pochodzą od paneli. Jedynym wymogiem jest zapewnienie ogniwom wymaganej niezacienionej powierzchni dachu. Dla urządzeń o łącznej mocy 5 kW minimalna ilość miejsca to ok. 30 m2 i jest to warunek spełniany przez większość koszalińskich domów.

Ze względu na niewielkie koszty eksploatacji i serwisowania paneli fotowoltaicznych, stają się one coraz łatwiej dostępne i sięgają już po nie nawet deweloperzy podczas projektowania nowych koszalińskich osiedli i bloków mieszkalnych.

Fotowoltaika Koszalin

Jesteśmy firmą działającą na rynku odnawialnych źródeł energii w Koszalinie od 2012 roku. Naszą działalnością staramy się przybliżyć Państwu nowoczesne technologie pozyskiwania prądu i ciepła użytkowego. Stale poszerzamy naszą wiedzę w tym zakresie i uczestniczymy w licznych szkoleniach oraz kursach. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, zapewniając Klientom najlepsze rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.